У четвер, в Берні київське «Динамо» провело поєдинок 4-го туру Ліги Європи з швейцарським «Янг Бойз».

Олександр Хацкевич

До Вашої уваги післяматчева прес-конференція головного тренера киян Олександра Хацкевича.

— Як приймалося рішення про те, щоб місце у воротах сьогодні зайняв Георгій Бущан?

— Передусім треба привітати Георгія з дебютом у єврокубках, з тим, що він зіграв «на нуль». Рішення ми приймаємо усім тренерським штабом. Це журналісти наводили статистику із загальною кількістю ударів по воротах і кількістю сейвів та пропущених голів Максима. Але всі пам’ятають тільки ті епізоди, коли він не рятує команду, а коли він рятує усі швидко забувають. Ми більше дивимося з позитивної точки зору. Ковалю дали відпочити. Так, можливо, ми ризикували, але головне, що Бущан відіграв на нуль, йому допоміг у цьому наш захист. Так, були помилки, але вони трапляються у кожного. Було помітно хвилювання, але були і моменти, коли він зіграв відмінно, виручив.

— Поясніть ще два кадрові рішення: обмін флангами Гонсалеса та Морозюка та заміну Кендзьори.

— Ми аналізували гру Дерліса та дійшли висновку, що ефективність його гри на правому фланзі в атаці вище, ніж на лівому. Тут він і загострює, і бере гру на себе, зміщується на фланг, обводить один в один. Коли він грає на лівому фланзі, він частіше зміщується у центр, і там вже такого гострого продовження немає. Кубковий матч в Олександрії довів, що це його рідна позиція.

Що стосується Кендзьори, він отримав в одному х епізодів удар в голову, можливо навіть струс, і почав відверто «плисти». Ми хотіли замінити його ще раніше, але він сказав, що може грати. Це було його рішення, але він вже навіть не розумів, де знаходиться на полі.

— Після повернення з лазарету Віктора Циганкова хто гратиме на правому фланзі півзахисту?

— Давайте спершу дочекаємося його повернення, невідомо коли воно станеться. Футболіст пропустив місяць, він лише починає працювати за індивідуальною програмою. Дай бог, аби він швидше повернувся, для нас це буде посилення на фланзі атаки. А як вже використовувати Циганкова та Гонсалеса, ми будемо вирішувати тоді, коли Віктор повністю відновиться.

— Господарі поля виконали велику кількість кутових. Ваша команда виявилася добре підготовленою до цього?

— Під час передматчевої прес-конференції вчора я теж говорив, що ця команда грає у силовий футбол і добре використовує стандартні положення. В основному всі гострі моменти були саме після стандартних положень. Десь ми програвали боротьбу, десь нам пощастило. Особливо у першому таймі. Якщо порівняти антропометричні дані гравців обох команд, то суперники міцніші, тому вони нас продавлювали. Але без удачі обійтися теж не можна.

— За два дні гра з «Ворсклою». Як ви плануєте відновлювати команду?

— Зараз команду можна відновлювати тільки у горизонтальному положенні. Тільки відпочинок. Синтетичне поле має свій вплив, і вже зараз багато звернень від гравців до наших лікарів. Специфіка гри на синтетичному полі здоров’я не додає. Тому тільки повне відновлення, адже в нас не надто великий кадровий ресурс.

— Питання щодо стратегії – ви планували віддати ініціативу і грати за рахунок контратак?

— Ні, установка була трохи іншою, але в першому таймі вона виконувалася лише у перші 10-12 хвилин. Потім ми дуже низько «сіли» на свою половину. Чому – ми обговоримо це з командою. Але все одно ми, звісно, хотіли наситити центральну зону, оскільки у суперників є достатньо креативні футболісти з хорошим першим загострюючим пасом. Коли ми забили гол, звісно, грали вже по рахунку. Але все ж ми не планували так низько зустрічати суперника.

— О котрій годині ви лягли спати напередодні гри?

— Якщо чесно, сон був хороший, ліг спати вчасно. Навіть ледве додивився матч «Тоттенхем» — «Реал». Я важко пристосовуюсь на зміну часу, переведення годинників (посміхається).

— Завдання залишається тим самим – переш місце в групі?

— Звичайно! Чому ж воно мало б змінюватись, тим більше в нас тепер є всі передумови для цього.

— Для клубу важливо, ще перемога в кожному матчі приносить до клубної скарбнички 360 тисяч євро?

— Ви рахуєте гроші, а ми передусім рахуємо турнірні очки, а також очки, здобуті для рейтингу України. Так, у нас є преміальні за перемоги. У матчах що залишилися, ми теж будемо грати на перемогу.

— У кінцівці гри ви збиралися випустити на поле Миколенка. Замість кого?

— Артем Кравець та Євген Хачеріді просили заміни. І у Буяльського ногу звело. Був критичний момент. Спершу хотіли замінити Кравця, оскільки він відчув проблеми з боковою зв’язкою. Але я сказав, що треба грати «через не можу», що він і зробив. Так само, як і Хачеріді.

dynamo.kiev.ua