» » Аристократи перемагають в Базелі
Аристократи перемагають в Базелі

Аристократи перемагають в Базелі Лондонський Челсі у важкій боротьбі з непоступливим Базелем зумів здобути таку важливу перемогу завдяки голу свого захисника на останній хвилині матчу і тепер спокійно чекатиме гостей на рідному «Стемфорді».

Мурат Якін, який очолив швейцарців восени, зумів добитися з такою скромною командою нескромних результатів. Базель зумів прибрати на своєму шляху наш Дніпро і російський Зеніт. А ці команди вважалися номінальними фаворитами у протистоянні з швейцарцями. Так що легкої прогулянки для гостей з Туманного Альбіону явно не передбачалось.У стартовому протоколі дещо здивувала позиція захисника Давіда Луіса, який за хитромудрою схемою іспанського тренера отримав роль опорного півзахисника. Пару бразильцю склав співвітчизник Рамірес. А справу забитих м’ячів мала вирішувати трійця у лиці Азара і Мозеса на флангах і Торреса на вістрі.

Господарі розпочали матч без церемоній і відразу взяли м’яч під свій контроль не даючи іменитому супернику і секунди спокою. Вже на третій хвилині юний Штокер напрацював на кутовий, який завершився ударом повз ворота. Азар і Мозес хотіли включити індивідуальні якості, але потуги цих хлопців щось самостійно створити попереду наткнулись на міцну стіну з ніг захисників.Але все ж клас гравців дав про себе знати. Спочатку Аспілікуета небезпечно прострілив у штрафний, де Лемпард хорошим ударом не зумів пробити Зоммера – воротар був на висоті. Ну а буквально вже через хвилину на висоті опинився Мозес, який у стрибку переграв своїх опікунів і відкрив рахунок. Англійці на куражі продовжували давити на суперника, що вилилось у кілька небезпечних моментів.

Господарі теж не збирались опускати руки і їхні ноги теж створили кілька моментів. Спочатку Шеру розрядив свою гармату зі штрафного, але Чех впевнено розібрався у ситуації. А потім Штокер залишив у дурнях Івановича і відпасував на Сала, але його спроба вдарити Чеха явно не здивував і м’яч став легкою здобиччю воротаря. Але Штокера ця спроба лише надихнула швейцарець ще потурбує команду суперника кількома непоганими навісами і ударами.

Ближче до кінця, аристократи всерйоз зайнялись суперником. Спочаткцу Торрес пробивав у кут, але безуспішно, а потім свою удачу випробував Рамірес, але і йому не пощастило. У цих моментах свою майстерність показував голкіпер Зоммер і йому це явно вдавалося. Вже у кінці першого тайму непоганий шанс отримав Азар, але бельгієць впевнено пробив повз воріт.

Друга половина зустрічі починалася так само як і перша – з атак господарів. Все той же Штокер своїм ударом випробував на міцність штангу. Через кільканадцять хвилин аналогічну операцію провів Торрес після шикарного проходу і пасу Азара. І знову свій шанс втратив Штокер після помилки на виході Чеха, але удар головою з гострого кута був неточний.
Мурат Якін проводить дві заміни щоб освіжити гру команди. Також заміни проводить і Бенітес, випускаючи у поле Мату замість Азара. На сімдесят другій хвилині просто вбивчий момент знову змарнував Торрес, умудрившись з кількох метрів поцілити у голкіпера.

Шанс для базельців на краще майбутнє подарував Штокер, на якому сфолив Аспілікуета і арбітр показав на одинадцятиметрову відмітку. Доволі таки сумнівний момент. Вирок судді впевнено здійснив Шер. Але надіям швейцарців не дано було сьогодні здійснитися. Торрес знову пробив, і знову з цим ударом справився Зоммер. А фінальну крапку поставив Давід Луіс своїм потужним ударом, з яким голкіпер на цей раз вже не впорався і рахунок став 1:2 на користь гостей. Відразу після цього матч закінчився.

Матч був дуже важкий з швидкою зміною кон’юктури на футбольному полі – то одна команда володіла ініціативою, то інша. Але дана зустріч все ж виявила переможця і швейцарському клубу прийдеться показати максимум своїх можливостей, а може і більше, щоб пройти у фінал.

Базель — Челси 1:2
Голы: Шер (с пенальти), 87 — Мозес, 12, Давид Луис, 90+4

Базель: Зоммер — Филипп Деген, Шер, Драгович, Парк Чжу Хо — Фабиан Фрай, Эльнени (Зуа, 65), Серей Дие (Марсело Диас, 61) — Сала (Давид Деген, 78), Штреллер, Штокер

Челси: Чех — Аспиликуэта, Иванович, Терри, Коул — Давид Луис, Рамирес, Лэмпард (Оскар, 79) — Азар (Мата, 71), Торрес, Мозес

Предупреждения: Драгович, Давид Деген, Шер — Коул, Давид Луис