Сьогодні «Динамо» та «Зоря» проведуть свої матчі в рамках другого туру групового етапу Ліги Європи.

Інтрига футбольного дня. 15-й матч українських команд проти сербів та іспанський ювілей

  • Україна v Сербія

Починаючи з часів Незалежності України, це буде п’ятнадцятий офіційний матч українських клубів проти суперників з Сербії. Раніше «Динамо» двічі зіграло з «Црвеною Звездою», «Шахтар» зіграв чотири матчі з «Партизаном», двічі проти «Црвени Звезди» зіграв «Чорноморець», «Дніпро» зіграв по два матчі проти «Партизана» і «Спартака Златібор Вода», і два матчі проти «Црвени Звезди» провів київський ЦСКА.

Чотирнадцять поєдинків загалом. Баланс наступний: шість перемог, п’ять нічиїх та три поразки. Різниця м’ячів – 20:11.

«Динамо» сербам не програвало, але й не вигравало від них (з часів Незалежності України). В протистоянні з «Црвеною Звездою» в рамках кваліфікації Ліги чемпіонів 2000/01 двічі була зафіксована нічия з перевагою «Динамо» завдяки голу на виїзді.

В свою чергу, «Партизан» лише одного разу обіграв команду з України. Шість матчів – одна перемога, три поразки і дві нічиї (нічиї, втім, виявилися прохідними за рахунок голів на виїзді).

  • Україна v Іспанія

«Зоря» вперше в історії незалежного українського футболу зіграє проти суперника з Іспанії. Це буде дев’ята країна-суперниця для луганців після Нідерландів, Бельгії, Албанії, Норвегії, Туреччини, Польщі, Англії та Швеції.

Проти суперників з Іспанії це буде 48-й матч українських команд (з урахуванням матчу за Суперкубок УЄФА). Перемога «Зорі» стане ювілейною для українських клубів – десятою в матчах проти іспанців; поразка ж стане 26-ю з часів Незалежності від Іспанії. У випадку рівноваги «Зоря» відсвяткує п’яту особисту нічию у єврокубках з часів Незалежності України.