Перш ніж купити насіння ярої пшениці варто знати особливості зберігання культур

Перш ніж купити насіння ярої пшениці варто знати особливості зберігання культур

Складний процес зберігання зерна розпочинається безпосередньо після його збирання на полі. Ясна річ, що по дорозі до току місцем зберігання зерна є кузов вантажівки. Остаточне зберігання розпочинається після повноцінного очищення та сушіння зерна. Для того щоб максимально зберегти цінності насіння, слід завжди слідкувати за рівнем його вологості, рівнем забарвлення, захищати від шкідників та захворювань. Знайти де купити насіння ярої пшениці за приємною ціною – половина справи. Варто також розуміти, як зберігати зерно.

Насіння, яке відправляється на зберігання, до моменту посіву повинне зберегти важливі для посіву якості і мати здатність давати здорові і сильні рослини наступного покоління. Недотримання хоч одного з параметрів підготовки до зберігання чи безпосередньо зберігання зерна спроможне призвести до ускладнення його посівних властивостей.

Термін зберігання насіння ярої пшениці може бути різним

Вологість повітря та температура є базовими атрибутами, на які варто звертати увагу при забезпеченні зберігання насіння. Повітря в сховищі для зерна не повинно бути дуже сухим і не надто вологим. На зберігання зерна істотно впливає його вологість та стан. Особливої уваги вимагає зерно, зібране період дощів та відрізняється вологістю вище критичної. При надто високому рівні вологості насіння підвищується ступінь ризику розвитку шкідливих комах та захворювань.

В ході зберігання необхідно регулярно слідкувати за станом насіння, визначати його температурні показники, параметри вологості, присутність яких-небуть шкідників. В перші тижня зберігання важливо щодня міряти температурний режим насіння на глибині щонайменше 30 см в середній частині. В зимовий період вимірювання температури можна проводити раз на тиждень. Щомісячно обов’язково потрібно повторно вимірювати рівень вологості зерна. Від надійності дотримання простих правил зберігання зерна безпосередньо залежить успіх майбутнього урожаю.

Правила надійного зберігання насіння:

  • Місця для зберігання зерна мають обов’язково бути сухими, накритими, знезараженими від різного роду шкідників.
  • Для захисту від гризунів підлога та стіни сховища мають обов’язково бути без тріщин і отворів, а на вікнах повинні встановлюватися грати, щоб захистити приміщення від птахів.
  • Все зерно має обов’язково бути відсортовано та розміщено в окремі відсіки сховища.
  • Зернові культури під насіння різних сортів не рекомендується зберігати в одному місці.
  • Всі партії насіннєвого зерна, які відправляються на зберігання, мають обов’язково бути зваженими та отримати обліковий номер і всю детальну інформацію.
  • Якомога ближче до сушарок варто зберігати насіння, яке відрізняється порівняно високим рівнем вологості.
  • Будь-яка тара чи упаковка для зберігання зерна має бути сухою та чистою.
  • Будь-яке якісне зерносховище повинне мати на озброєнні термометри, вологоміри, ваги та незмінно цінні пристрої протипожежної безпеки. Максимальне очищення від забруднень сховища для зерна допоможе змогу успішно забезпечувати оптимальні умови зберігання насіння.

Більше читайте тут: https://growex.market/products/yara-pshenicya