» Главные новости » Кривбас - Карпати 1:1. Надія є.

"Кривбасс" (Кривой Рог) - "Карпаты" (Львов) 1:1

"Кривбасс": Бойко, Валеев, Лисицкий, Матич, Лобжанидзе, Бабатунде (Габовда 69), Костышин, Еслинек (Сердюк 56), Самодин (Лысенко 82), Федорчук, Петров

"Карпаты": Тлумак, Федецкий, Ткачук, Балажиц, Гомез, Мартынюк (Кополовец 77), Голодюк, Худобьяк, Зенёв, Гурули (Кузнецов 46), Милошевич

Предупреждения: Федорчук 19, Валеев 48, Валеев 76, Габовда 87, Лисицкий 88 - Ткачук 26, Мартынюк 60, Милошевич 83

Удаления: Валеев 76

Напередодні матчу Карпат з Кривбасом спекотніше, звичайно ж, було в таборі гостей. Подав у відставку тренер львів′ян Олег Кононов, котрий під час своєї плідної праці встиг заслужити любов та повагу всіх прихильників Карпат. Проте останні події навколо команди, скупі турнірні здобутки, виліт з розіграшу Ліги Європи змусили білоруса зізнатись у власному безсиллі і вмити руки. Натомість на тренерському містку львів′ян вигулькнув новий «містер Х», яким втім у свій час був і сам Олег Георгійович. Павло Кучеров , котрий сімнадцять років пропрацював у Нідерландах, тренував молодіжну команду Віллема ІІ та очолював селекційний відділ клубу, а у  російськомовному інтернетпросторі з′являвся лише тоді, коли виникала потреба у коментарі щодо тамошнього футболу, раптом став тією людиною, якій доручили виводити Карпати з крутого піке. Можливо, саме Кононов став ініціатором такого несподіваного повороту в долі російсько-голандського фахівця, адже за словами Петра Димінського ці двоє є хорошими товаришами.

Обстановка всередині команди, де тренер залишає пост в розпал сезону, рідко буває сприятливою. Доводилось навіть чути про бійку на тренуванні зачинщиками якої стали Федецький та Пачеко. Та  власне і на футбольному полі рівень взаєморозуміння та взаємовиручки гравців Карпат проглядався досить чітко. Кучеров отримав у спадок розбалансований колектив, де роботи для наведення ладу не менше аніж в авгієвих стайнях.

І треба ж такому трапитись, що перший матч після зміни тренера Карпатам довелось грати саме в Кривому Розі – батьківщині п.п. П.П.Димінського, котрий завжди дуже прискіпливо ставився до цих виїздів і відповідно настроював  колектив.

Для самого ж Кривбасу візит львів′ян чимось особливим навряд чи став. Цей сезон для команди Максимова складається досить вдало, тому підготовка до гри проходила в звичному режимі, без голосних заяв та бряжчання шабель. Втім, на тренерській лаві господарів також все було не так як завжди – бракувало, власне, самого Юрія Вільйовича, котрий занадто бурхливо реагував на арбітраж матчу з МетаДоном, а відтак поєдинок з Карпатами був змушений дивитись з трибуни . Відбули дискваліфікацію Лисицький та Федорчук, а от Бартуловіч та Канкава знову розпочали гру на лаві запасних. Натомість Лукас – кращий голеадор Карпат через дискваліфікацію допомогти своїй команді не міг.

Як і очікувалось, кардинальних змін в стартовому складі Карпат не спостерігалось – заміна в опорній зоні Годвіна на Мартинюка практикувалась і раніше, а от відсутність на лівому фланзі оборони Ощипка була дещо незвичною, проте прогнозованою – надто вже невдало грав Ігор в останніх матчах. Його місце зайняв Борха Гомез. Лукаса ж замінив Гурулі. Найбільша несподіванка чекала на вболівальників, коли прийшла черга оголошувати запасних – мало хто сподівався побачити тут опального Сергія Кузнецова.

У Кривбасу Федорчук несподівано заняв місце на лівому фланзі захисту, атакувальну ланку склала трійця Єслінек – Самодін – Бабатунде, яких з глибини підтримував Костишин.

Матч розпочався вихором атак Кривбасу. Протягом перших п′яти хвилин господарі тричі могли вразити ворота львів′ян, а найкращий момент мав Самодін: удар головою форварда Тлумак з неабиякими зусиллями перевів у штангу. Акцент атаки криворіжці зосередили на правому фланзі, куди на допомогу Бабатунде зміщався Єслінек та Костишин. На 12-ій хвилині Балажіц саме тут брутально зіграв проти Костишина і подача Федорчука з штрафного не стала гольовою лише тому, що Єслінек, при мовчазному потуранні львівського захисту, вдарив головою просто в кіпера Карпат.

Кривбас перегравав гостей на всіх ділянках поля, майже не дозволяючи їм переходити на свою половину. В обіграш один в один не боялись йти навіть крайні захисники господарів – Федорчук та Лобжанідзе, бо розгубленість та невпевненість гравців Карпат не просто кидалась у вічі, її просто можна було помацати рукою. Велика чорна діра на центральному плацдармі поля благополучно поглинула трійцю Мартинюк – Ткачук – Голодюк і Матіч з Валєєвим тільки розгублено озирались: а де власне наші опоненти? Це питання так і залишилось загадкою аж до кінця тайму, котрий завершився так як і повинен був: знущальним голом у ворота гостей.

Костишин з центра поля вибігав на побачення з Тлумаком, проте львівський кіпер виграв спринтерський забіг, а от м′яч вибив невдало, і той свічкою злетів вгору та опустився у скупчення гравців, де найспритнішим виявився Самодін. Форвард Кривбасу, якому так і не спромігся ніхто завадити, ударом через себе ножицями з 25 метрів вразив порожні ворота. Дивовижний, проте дуже логічний гол.

В перерві новоспечений тренер Карпат Кучеров провів заміну і виховну бесіду з командою. І те і інше дуже швидко дало свій результат. Заміна метушливого Гурулі на Кузнєцова викликала у вболівальників команди меланхолійні спогади, а у гравців команди, вочевидь, ефект «дежавю». Першою його жертвою став капітан команди Ігор Худоб′як: рухи гравця під №16 набули колишньої рвучкості та сили. Спочатку Ігор змусив заробити Валєєва сфолити на собі в центрі поля за що той отримав попередження, яке незабаром ой як позначиться на грі. А згодом за брудну гру проти Худіка було призначено штрафний недалеко від кутового прапорця.

Мартинюк прострілив на ближню штангу, де Мілошевіч кивком голови змінив траєкторію м′яча і той влетів у кут повз здезорієнтованого Бойка.

Рахунок став нічийним, а знову загнати та затиснути гостей на своїй половині поля Кривбасу вже не вдалось. Гра пішла на два напрямки, щоправда була вона без  небезпечних моментів, зате  запеклості та самовідданості гравцям обох команд було не позичати. У Карпат, вперше за тривалий час з′явився якийсь блиск в очах і хоча браку було більш, ніж достатньо, але команда нарешті побігла. Посприяв цьому і Сергій Кузнєцов, що спрагло боровся за кожен м′яч, пресингував захисників та не боявся йти в стики. Форвард Карпат мав навіть шанс забити, але спритно вискочивши з-за спини Лисицького, який ставив йому спину, не встиг пробити повз Бойка: голкіпер вже надто зблизився  з м′ячем.

Цей епізод трапився вже після того як Кривбас втратив свій найкращий у другому таймі шанс вийти вперед. Федецький на  74-ій хвилині забарився вийти з оборони і дозволив Самодіну уникнути офсайдної пастки. Форвард увійшов в штрафний майданчик і пробив у дальній кут, повз Тлумака. Цього разу точність підвела Сергія - м′яч у ворота не влучив.

Біда не ходить сама. У правдивості цієї приказки криворіжці пересвідчились вже через дві хвилини. Валєєв, який вже мав жовту картку, з якоїсь радості вчепився у футболку Кузнєцова в центрі поля. На сувенір хотів її забрати, чи що? Козик колекційного запалу Рінара не зрозумів і показав гірчичник, що одразу забарвився в червоне. Кривбас залишився в меншості.

По інерції криворіжани ще трохи поатакували, проте контрвипади львів′ян дедалі гострішали. Вже ніхто нікого не щадив – Федецькому розсікли надбрів′я, він у відповідь жорстко настрибнув на Бойко, що мало не спровокувало конфлікт. Отримують жовті картки Мілошевіч, Габовда, Лисицький. Костишин грубо збиває Худоб′яка.

На заблокований Мілошевичем удар Габовди Карпати відповіли справжньою навалою. Спритність Лобжанідзе не дозволила Федецькому відправити м′яч у вже порожні ворота після рикошету. Штрафну Кривбасу було взято в облогу, щоправда гостроти було мало, зате натиск був відчутний. Все закінчилось парою кутових у виконанні Карпат і нічийним рахунком.

Живим і цікавим вийшов другий тайм, за що можна подякувати обом командам. Кривбас може й більше заслужив перемоги по сукупності всього ігрового часу, проте і львів′яни за гру в другому таймі заслуговують похвали. Так, поки що не все виходить, багато забуто і втрачено, але щось таки зажевріло десь в кінці тунелю. Кучеров розворушив гравців, дуже емоційно поводив себе, переживав…